ASV parāda mainīgā ietekme uz kriptovalūtu

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Kriptovalūtu tirgus ar nepacietību gaida ASV Vērtspapīru un biržu komisijas spriedumu par šonedēļ gaidāmajiem bitcoin ETF pieteikumiem. Šī gaidīšana ir saprotama, ņemot vērā, ka daudzi uzskata, ka ETF, kura centrā ir pats BTC, nevis ar kriptovalūtu saistīti nākotnes līgumi, varētu novirzīt miljardus gan no privātajiem, gan institucionālajiem ieguldītājiem.

Pēc tam vēl viens nozīmīgs notikums pie apvāršņa ir ceturkšņa refinansēšanas paziņojums (QRA) no ASV Valsts kases sekretāres Džanetas Jellenas biroja, kas paredzēts 29. janvārī.
Tā kā parāds un deficīts pēc Kovid ēras pieaug, īpaša uzmanība tiek pievērsta specifikai attiecībā uz trīs mēnešu aizņemšanās prasībām un obligāciju izsoļu apjomu un ilgumu.

Augustā Valsts kase norādīja, ka pirmo reizi vairāk nekā divu gadu laikā tā plāno palielināt pārdošanas apjomu un paredz turpmāku palielinājumu. Tomēr līdz 1. novembrim tā atklāja, ka ceturkšņa laikā plāno aizņemties 776 mljrd. ASV dolāru, kas ir ievērojami mazāk, nekā iepriekš prognozēts, un šīs pārmaiņas skaidroja ar 10 gadu valsts kases parādzīmju pārdošanas apjoma samazināšanos. Šī negaidītā attīstība lika 10 gadu peļņas likmei jeb ilgtermiņa obligāciju peļņas likmēm atkāpties no ievērojamās 5% atzīmes, gadu noslēdzot 3.86% līmenī. Tas ir pamatprincips, ka obligāciju cenām un peļņas likmēm ir apgriezta sakarība.

ASV 10 gadu obligācijas tiek plaši uzskatītas par vienu no pasaulē drošākajiem ieguldījumiem, un to procentu likme kalpo kā globāls atskaites punkts. Šīs t.s. bezriska likmes kritums, visticamāk, veicināja vēlmi uzņemties risku finanšu sektoros, veicinot pieprasījumu gan pēc bitcoin, gan akcijām. (Lai gan spekulācijas par ETF veicināja šo kāpumu, labvēlīgas ienesīguma pārmaiņas pastiprināja šo tendenci.)

Tomēr gaidāmajā paziņojumā varētu atklāties lielāka aizņemšanās prognoze, nekā gaidīts, kas varētu radīt problēmas, iesaka Maple Finance kapitāla tirgu un izaugsmes vadītājs Kvinns Tompsons. Kā ziņo CNN, 30. oktobra paziņojumā Valsts kase bija prognozējusi, ka aizņēmumu apjoms pirmajā ceturksnī sasniegs 816 miljardus ASV dolāru, kas ir rekordaugsts rādītājs šajā periodā.

“Tuvojas nākamais Valsts kases ceturkšņa pārskats, kas tiks publicēts 29. janvārī, un tam nevajadzētu nodrošināt tirgiem tikpat priecīgus rezultātus kā pagājušajā ceturksnī,” Tompsons rakstīja sava informatīvā biļetena 7. janvāra numurā. “Ilgtermiņa procentu likmes tagad ir par ~100 bāzes punktiem zemākas, un Jellenai vajadzētu censties to izmantot, noslēdzot daļu parāda vērtspapīru termiņnoguldījumu. Tam vajadzētu būt vējam, kas kavē UST vērtspapīrus.”

Lielāka aizņemšanās scenārijs apvienojumā ar lielāku 10 gadu obligāciju pārdošanu varētu radīt augšupvērstu ietekmi uz etalona ienesīgumu, potenciāli mazinot uz risku orientēto aktīvu kāpumu.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem