Vēl tikai 3 nedēļas: Sākas 2024. gada Bitcoin Halving atpakaļskaitīšana

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Ar nepacietību gaidītais 2024. gada Bitcoin pārdalīšanas uz pusēm notikums, kas ir nozīmīgs pagrieziena punkts kriptovalūtu jomā, ir tuvu pie apvāršņa, un tas paredzēts 19. aprīlī. Šī aplēse ir pamatota, aprēķinot vidējo bloku laiku pēdējos 20 160 blokos, kas šo notikumu nosaka precīzi pēc trim nedēļām jeb 21 dienas. Paredzams, ka gaidāmā pārdalīšana uz pusi notiks 840 000 blokā, iezīmējot izšķirošo brīdi Bitcoin. Tomēr ir vērts atzīmēt, ka saskaņā ar dažu tirgus analītiķu teikto pastāv iespēja, ka, ņemot vērā bloku laika aprēķiniem raksturīgo mainīgumu, faktiskais pārdalīšanas datums varētu nedaudz mainīties un, iespējams, notikt ap 20. aprīli.

Bitcoin pārdalīšanas uz pusi process ir Bitcoin tīkla pamatmehānisms, kas paredzēts, lai aptuveni reizi četros gados jeb pēc katriem 210 000 iegūto bloku uz pusi samazinātu atlīdzību par jaunu bloku ieguvi. Šī gaidāmā samazināšana uz pusi paredz, ka atlīdzība kalnračiem samazināsies no 6,25 BTC līdz 3,125 BTC, tādējādi turpinot protokola pieeju, kas paredz samazināt jaunu Bitcoin piedāvājumu un tādējādi nodrošināt to digitālo retumu.

Gaidot šo notikumu, Bitcoin ieguvēji visā pasaulē ir aktīvi gatavojušies pārmaiņām, ko tas ieviesīs. Pēdējos mēnešos starp kalnračiem ir vērojama tendence likvidēt savus Bitcoin turējumus, kas ļāva tiem reinvestēt iegūtos līdzekļus kalnraču infrastruktūras uzlabošanā, lai saglabātu konkurētspēju arī pēc kalnraču likvidācijas.

Vēsturiski BTC investoriem Bitcoin pārdalīšanas notikumi ir bijuši ieguvums, galvenokārt tāpēc, ka piedāvājuma samazināšanās laika gaitā parasti paaugstina cenu. Šādas optimistiskas prognozes atbalsta daudzi sabiedrības locekļi, un daži analītiķi prognozē ambiciozus Bitcoin cenu mērķus, piemēram, līdz 2025. gada beigām sasniegt 200 000 ASV dolāru.

2024 gada Bitcoin vērtības samazināšanās uz pusi varētu veicināt ETF impulsu

Nesen pazīstamā brokeru sabiedrība Canaccord Genuity publicēja ziņojumu, kurā izgaismoja Bitcoin iespaidīgo 60% cenu pieaugumu pirmajā ceturksnī. Uzņēmums šo straujo kāpumu skaidro ar vairākiem faktoriem, tostarp biržā tirgoto fondu (ETF) darbības uzsākšanu, gaidāmo notikumu saistībā ar pārdalīšanu uz pusēm un atjaunojusies investoru vēlme riskēt finanšu tirgos.

Canaccord analītiķi Maikla Grehema vadībā norāda, ka, neraugoties uz nenoteikto makroekonomisko klimatu, gaidāmā pārdalīšana uz pusēm varētu būtiski atbalstīt Bitcoin ETF impulsu. Ziņojumā arī atzīmēta aktivitātes atdzimšana kriptovalūtu ekosistēmā, atkopjoties no 2023. gadā piedzīvotā zemākā līmeņa.
Canaccord pauda optimismu pēc tam, kad Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) ceturkšņa laikā apstiprināja 11 ASV tagadnes Bitcoin ETF, uzskatot to par pozitīvu pavērsienu privātajiem investoriem, kas vēlas iekļaut kriptovalūtu savos ieguldījumu portfeļos, izmantojot tādus nodokļu atvieglojumu kontus kā IRA.

Turklāt ziņojumā aplūkoti publiski tirgoto Bitcoin kalnraču nepietiekamie rezultāti salīdzinājumā ar pašu BTC pirmajā ceturksnī, uzsverot atsaisti no kriptovalūtas cenu dinamikas. Šis novērojums ir izraisījis spekulācijas par šo kalnraču turpmāko rentabilitāti pēc vērtības samazināšanās uz pusi.

Spot Bitcoin ETF, kā uzsvēra Canaccord, piedāvā kapitāla vērtspapīru ieguldītājiem jaunu iespēju iegūt pieeju Bitcoin. Uzņēmums izvirza pieņēmumu, ka, ja pēc iepriekšējiem pārdalīšanas notikumiem novērotie modeļi saglabāsies, kriptovalūtu tirgū pēc gaidāmās pārdalīšanas varētu iestāties īpaši bullish fāze, veicinot labvēlīgāku vidi Bitcoin izaugsmei un plašākai pieņemšanai.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem