Argentīna atklāj obligāto kriptogrāfijas reģistru

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Argentīnas tirgu regulējošā iestāde Comisión Nacional de Valores (CNV) ir uzsākusi ieviest obligātu reģistru, kas īpaši paredzēts kriptovalūtu pakalpojumu sniedzējiem.

Šī inovatīvā CNV iniciatīva ievieš Virtuālo aktīvu pakalpojumu sniedzēju reģistru (PSAV), liekot kriptovalūtu sektora organizācijām, tostarp tirdzniecības platformām, iesniegt detalizētu informāciju, kā to paredzējis regulators savā oficiālajā tīmekļa vietnē, lai nodrošinātu atļauju savai operatīvajai darbībai valstī.

Roberto E. Silva, kurš vada CNV, atklāja, ka stratēģiskais laiks šī jaunā reģistra atklāšanai tika apzināti saskaņots ar plānoto Finanšu darījumu darba grupas (FATF) vizīti. FATF ir ievērojama starptautiska organizācija, kas izstrādā standartus cīņai pret nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un izstrādā stratēģijas, lai novērstu terorisma finansēšanu.

“Mēs esam strādājuši pretī laikam, lai panāktu atbilstību Likumam Nr. 25 246, ar kuru tiek reformēta Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas valsts regulatīvā sistēma, un šodien iepazīstinām ar PSAV reģistra izveidi pirms FATF vizītes beigām valstī un ņemot vērā tās ieteikumu šajā jautājumā.”

Šis solis uzsver Argentīnas apņemšanos ievērot globālos finanšu regulatīvos standartus un uzlabot tās plaukstošā kriptovalūtu tirgus integritāti.

Saskaroties ar pieaugošo inflāciju un tai sekojošo nacionālās valūtas vērtības samazināšanos, Argentīnas iedzīvotāju vidū ir vērojams ievērojams straujš pieaugums Bitcoin (BTC) kā finanšu droša patvēruma pieņemšanā. Šī tendence atspoguļo pieaugošās bažas par valsts ekonomisko stabilitāti un argentīniešu vēlmi pasargāt savu bagātību.

Nozīmīgā Bloomberg reportāžā tiek uzsvērts ievērojamais Bitcoin iegādes pieaugums, izmantojot Argentīnā bāzēto kriptovalūtas biržu Lemon, valstī, kas cīnās ar vienu no augstākajiem inflācijas rādītājiem pasaulē.

Šis fenomens nav raksturīgs tikai Lemon; arī citās ievērojamās Argentīnas biržās, piemēram, Ripio un Belo, ir novērota līdzīga tieksme pēc ieguldījumiem kriptovalūtās. Šī kolektīvā virzība uz digitālajām valūtām norāda uz plašāku Argentīnas iedzīvotāju finanšu uzvedības maiņu, ko nosaka nepieciešamība saglabāt finanšu aktīvus svārstīgajā ekonomiskajā vidē.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem