R. Kiyosaki brīdina, ka S&P avārija varētu izpostīt miljoniem 401ks un IRA.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

R. Kiyosaki brīdina, ka S&P avārija varētu izpostīt miljoniem 401ks un IRA.
Ņemot vērā draudošās prognozes par gaidāmo un ievērojamo sabrukumu dažādos tirgos, slavenais investors un bestselleru “Bagāts tētis, nabadzīgs tētis” autors Roberts Kiosaki (Robert Kiyosaki) nesen pievērsās akciju tirgum, īpašu uzmanību pievēršot indeksam S&P 500.

Kiyosaki, kura neto vērtība ir 100 miljoni ASV dolāru, pauž pārliecību, ka gaidāmā katastrofa varētu izpostīt miljoniem cilvēku pensiju plānus.

Nesen 11. decembrī publicētajā ierakstā, atkārtojot savus iepriekšējos brīdinājumus, “Bagātā tēta” autors brīdināja savus sekotājus, ka nākamais brīdinājums attiecas tieši uz S&P, prognozējot, ka tas “ietekmēs miljoniem 401. un IRA”. Šī atsauce ir vērsta uz ASV plaši izmantotajiem pensiju uzkrājumu veidošanas instrumentiem, kā skaidrots X ierakstā.

Robert Kiyosaki tweet par brīdinājumu par S&P krahu - 2023. gada 11. decembris.
Kiyosaki tvīts: S&P avārijas brīdinājums – 2023. gada 11. decembris.

S&P un pensiju konti

Runājot par pensiju kontiem, Kiyosaki uzsvēra gan darba devēja pensiju kontu, kas pazīstams kā 401(k), gan individuālo pensiju kontu (IRA). Pirmajā gadījumā darba devēji ietur daļu no darbinieku algas čeka, lai ieguldītu līdzekļus darbinieku izvēlētos kopieguldījumu fondos, akcijās un obligācijās, savukārt otrajā gadījumā privātpersonas var ieguldīt patstāvīgi.

Šo pensiju kontu savstarpējā saistība ar akciju tirgu, jo īpaši ar S&P indeksu, liek Kiyosaki prognozēt plašas sekas, ja gaidāmais S&P 500 sabrukums materializēsies, ietekmējot gan no darba devēja atkarīgo, gan neatkarīgo pensiju plānu miljonus.

Robert Kiyosaki apspriež S&P avārijas ietekmi uz 401ks un IRA.
401ks un IRA riskam: Kiyosaki brīdinājums.

Pasaules banku krīze

Vienlaikus Kiyosaki brīdina par iespējamu “globālu banku krīzi” un kritizē ASV banku sistēmas integritāti. Aicinot savus sekotājus veikt proaktīvus pasākumus, viņš iesaka ieguldīt tādos aktīvos kā Bitcoin (BTC), zelts un sudrabs, “kamēr vēl ir laiks”, uzsverot savu precīzu avārijas prognožu vēsturi.
Starp šīm prognozēm izceļams Lehman Brothers sabrukums 2008. gadā un Credit Suisse krahs 2023. gadā.

Pašlaik Kiyosaki spekulē, ka UBS, Šveices Apvienotā banka, varētu būt nākamais banku gigants, kas saskarsies ar grūtībām, īpaši pēc Credit Suisse iegādes martā, kam, pēc viņa domām, bija izšķiroša nozīme, lai toreiz novērstu bankrotu.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem