Mt. Gox beidzot sāks Bitcoin atmaksu jūlijā

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Mt. Gox, kriptovalūtas birža, kas 2014. gadā zaudēja 850 000 Bitcoin, sāks atmaksāt saviem lietotājiem.

Sākot ar 2024. gada jūliju, Mt. Gox sanācijas pilnvarnieks sāks apstrādāt atmaksājumus Bitcoin un Bitcoin Cash. Šī informācija tika izplatīta biržas 24. jūnijā publicētajā paziņojumā.

Pilnvarotā persona lūdza lietotājus būt pacietīgiem, norādot, ka maksājumu kārtība būs atkarīga no katras kriptovalūtas biržas:

“Mēs sāksim atmaksu ar tām biržām, kuras būs pabeigušas nepieciešamo informācijas apmaiņu un apstiprinājumu. Lūdzu, pagaidiet kādu laiku, līdz tiks veiktas atmaksas.”

Mt. Gox ir parādā vairāk nekā 9,4 miljardus ASV dolāru par bitkoiniem aptuveni 127 000 kreditoru. Šie kreditori jau vairāk nekā 10 gadus gaida, lai saņemtu atpakaļ savus līdzekļus pēc tam, kad birža 2014. gadā sabruka vairāku uzlaušanu dēļ.

Mt. Gox $9.6B Bitcoin pārskaitījums maijā bija daļa no atmaksājumiem

Mt. Gox atmaksas plānus kriptovalūtas nozare ir rūpīgi uzraudzījusi. Lietotāji jau vairāk nekā desmit gadus ar nepacietību gaidīja savu zaudēto Bitcoin atgriešanu.

Mt. Gox 28. maijā pārskaitīja 141 686 BTC 9,62 miljardu ASV dolāru vērtībā uz jaunu maku ar nosaukumu “1Jbez”. Šie līdzekļi tika pārskaitīti no vairākiem citiem ar Mt. Gox saistītiem aukstajiem makiem. Šī pārvietošana iezīmēja pirmo līdzekļu pārskaitījumu no biržas onchain vairāk nekā piecu gadu laikā.

Mt.-Gox's-$9.6B-Bitcoin-pārskaitījums-uz-jaunu-maku-1Jbez

Neilgi pēc šī pārskaitījuma Mt. Gox sanācijas pilnvarnieks Nobuaki Kobajaši apstiprināja, ka konsolidācija ir daļa no biržas atmaksas plāniem. Tomēr viņš neprecizēja, kad sāksies atmaksāšana. Kobajaši 28. maija paziņojumā norādīja:

“Rehabilitācijas pilnvarnieks gatavojas veikt atmaksu par to kriptovalūtas rehabilitācijas prasību daļu, kurai ir piešķirta kriptovalūta. Lūdzu, pagaidiet kādu laiku, līdz tiks veikti atmaksājumi.”

Mt. Gox's 2014 sabrukums samazinājās BTC zem $500

Mt. Gox bija viena no pirmajām kriptovalūtu biržām, kas savulaik veica vairāk nekā 70 % no visiem darījumiem blokķēdes ekosistēmā.

Birža pārtrauca darbību 2014. gadā pēc tam, kad drošības pārkāpuma rezultātā tika zaudēti vairāk nekā 850 000 BTC lietotāju līdzekļi, kuru vērtība šodienas vērtībā pārsniedz 51,9 miljardus ASV dolāru. Pašlaik Bitcoin cena ir virs 61 100 ASV dolāru.

2014. gada februārī, neilgi pēc tam, kad birža pārtrauca darboties bezsaistē, Bitcoin cena nokritās līdz zemākajam līmenim – 420 ASV dolāriem. Ziņojumi liecina, ka no 2011. līdz 2014. gadam Mt. Gox tika uzlauzta sešas reizes.

Neraugoties uz neseno pilnvarnieka paziņojumu, atmaksas varētu vēl aizkavēties. Pēdējais termiņš tika noteikts 2023. gada septembrī, mēnesi pirms tam, kad sākotnēji bija paredzēts, ka Mt. Gox atmaksās kreditoriem līdz 2023. gada 31. oktobrim.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem