Metaplanet ¥400 miljonu vērtā Bitcoin pirkšana: MicroStrategy no Āzijas atkal streiko

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Japānas publiskais uzņēmums Metaplanet, kas sākotnēji sāka darbību kā viesnīcu operators, nesen paziņoja, ka ir iegādājies papildu 400 miljonus jenu (2,5 miljonus ASV dolāru) bitkoinos. Šī iegāde ir turpinājums uzņēmuma stratēģijai pieņemt Bitcoin kā kases rezerves aktīvu.

Neraugoties uz Bitcoin tirgus lejupslīdi, Metaplanet atklāja, ka 8. jūlijā tā iegādājās vēl 42 466 Bitcoin. Ar šo jaunāko pirkumu tās kopējais turējumu apjoms sasniedz aptuveni 203 BTC. Uzņēmums šajās monētās kopumā ir ieguldījis 2,05 miljardus jenu (12,7 miljonus ASV dolāru), un vidējā pirkuma cena ir 10 miljoni jenu (62 000 ASV dolāru) par vienu monētu.

Metaplanet atdarina MicroStrategy, ASV programmatūras uzņēmumu, kas ir atzīts par ievērojamu Bitcoin uzkrājumu īpašnieku. Kopš 2020. gada MicroStrategy ir uzkrājusi vairāk nekā 200 000 Bitcoin, kuru vērtība pašlaik ir 15 miljardi ASV dolāru, tādējādi tā ir lielākā korporatīvā Bitcoin turētāja.

Metaplanet akciju cena bieži atspoguļo Bitcoin cenu svārstības, jo investori to uzskata par Bitcoin riska starpnieku. Šī korelācija uzsver spēcīgo saikni starp uzņēmuma darbības rezultātiem un kriptovalūtu tirgu.

Japānas uzņēmums uzskata, ka Bitcoin iegāde palīdz mazināt risku, kas saistīts ar jenas vājināšanos, īpaši Japānas ilgstoši zemo procentu likmju apstākļos. Turklāt šāda pieeja sniedz vietējiem investoriem iespēju iegūt Bitcoin risku, izmantojot publiski kotētu uzņēmumu, kas saistīts ar labvēlīgāku nodokļu režīmu.

2022. gadā jenas kurss piedzīvoja dramatisku kritumu, sasniedzot zemāko līmeni attiecībā pret dolāru un euro, kāds nebija novērots gadu desmitiem. Japānas Banka saglabājusi vaļīgu monetāro politiku, pretstatā citu lielo tautsaimniecību īstenotajai stingrākai monetārajai politikai.

Lai gan Metaplanet Bitcoin pirkumi šajā posmā ir salīdzinoši nelieli, uzņēmuma veiktie ieguldījumi liecina par stingru apņemšanos īstenot šo stratēģiju pat nepastāvīga tirgus apstākļos.
Metaplanet, ko dēvē par “Āzijas MicroStrategy”, pozicionē sevi tā, lai izmantotu priekšrocības, ko nākotnē radīs Bitcoin ieviešanas viļņi. Šī stratēģiskā pozicionēšana var ļaut uzņēmumam gūt ievērojamus ieguvumus, jo turpmākajos gados Bitcoin pieņemšana un vērtība potenciāli palielināsies.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem