Kas ir Play-to-Earn (P2E) kripto-spēlēs?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Play-to-Earn (P2E) ir jauns veids, kā baudīt spēles, kurās var nopelnīt nevis punktus, bet gan reālu naudu. Šajā rakstā tiks izskaidrots, kas ir P2E, kā tas darbojas un kāpēc tas maina mūsu spēlēšanas veidu.

Kas ir P2E (Play to Earn) spēle?

P2E ir spēļu veids, kurā par spēlēšanu var nopelnīt reālu atlīdzību. Šajās spēlēs tiek izmantota blokķēdes tehnoloģija, lai spēlētājiem dotu digitālus priekšmetus, kas ir naudas vērti ne tikai spēlē, bet arī reālajā pasaulē.

Tas atšķiras no parastajām spēlēm, kurās tam, ko jūs pērkat vai sasniedzat spēlē, nav vērtības ārpus tās. P2E spēlēs jūsu ieguldītās pūles un prasmes spēlē var nopelnīt kaut ko, ko jūs varat izmantot vai pārdot reālajā dzīvē.

Spēlēšana, lai nopelnītu, ir ļoti mainījusi spēles, jo spēlējot spēles var nopelnīt naudu. Agrāk cilvēki spēlēja spēles tikai izklaidei, bet tagad viņi var spēlēt un pelnīt vienlaicīgi. Tas ir radījis jaunas iespējas spēlētājiem visā pasaulē.

Kā darbojas Play-to-Earn spēles?

Play-to-Earn spēles ļauj spēlētājiem pelnīt reālu naudu vai iegūt vērtīgus digitālus priekšmetus tikai spēlējot.

Kā-darbojas-Play-to-Earn-spēles

Lūk, kā tie darbojas:

1. Jūs sākat, izvēloties sev interesējošu Play-to-Earn spēli. Dažas spēles var sākt spēlēt bez maksas, bet citās var nākties iegādāties digitālos līdzekļus vai starta komplektu.

2. Spēlējot jums būs iespēja nopelnīt priekšmetus, piemēram, ieročus, bruņas vai zemi. Šie priekšmeti bieži vien ir žetoni vai kriptovalūtas, ko var tirgot dažādās platformās.

3. Nopelnītos priekšmetus parasti var tirgot spēles ietvaros, pārdot citiem spēlētājiem vai pat apmainīt kriptovalūtu tirgos. Tas nozīmē, ka, prasmīgi spēlējot vai gudri tirgojoties, jūs varat nopelnīt naudu no nopelnītajiem priekšmetiem.

4. Daudzās Play-to-Earn spēlēs iegūtie digitālie aktīvi ir jūsu pārziņā. Tie bieži vien ir veidoti, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju. Tas nozīmē, ka tie ir nodrošināti un pārbaudīti, nodrošinot jums reālas īpašumtiesības, kuras nevar atņemt.

P2E (Play-to-Earn) spēļu veidi

Šeit ir apskatīti daži P2E spēļu veidi:

Play-to-Earn-spēļu-veidi

NFT spēles

NFT ir īpaši digitāli priekšmeti, kurus var vākt videospēlēs. Šie priekšmeti ietver īpašus tēlus, tērpus vai zemes gabalus. Šos priekšmetus var iegūt, spēlējot spēli vai pērkot un pārdodot tos, dažkārt pat ārpus spēles.

Axie Infinity

NFT spēles piemērs ir Axie Infinity, kurā spēlētāji vāc, audzē, audzē un cīnās ar fantāzijas būtnēm, ko sauc par Axies. Katrs Axie ir NFT ar dažādām īpašībām un spēkiem, un to var iegādāties vai pārdot dažādos tirgos.

Play-to-Earn-spēle-Axie-Infinity

Spēle ir ieguvusi popularitāti, pateicoties tās “play-to-earn” modelim, kas ļauj pelnīt kriptovalūtu, spēlējot.

DeFi Games

DeFi spēles apvieno spēlēšanu ar finanšu aktivitātēm. Tajās tiek izmantota blokķēde, lai ļautu spēlētājiem pelnīt naudu spēlē. Šo naudu var ietaupīt, apmainīt vai iztērēt tāpat kā reālo naudu, taču tas viss ir daļa no spēles.

Aavegotchi

Aavegotchi ir DeFi spēle, kas apvieno Tamagotchi stila spēles elementus ar DeFi funkcijām. Spēlētāji var iegādāties un rūpēties par Aavegotchi, kas ir spokiem līdzīgi radījumi, kas attēloti kā NFT.

Aavegotchi-blokķēdes-spēle

Spēlē ir iekļauta likmju likme, kurā spēlētāji var likt spēles valūtu, lai nopelnītu procentus un citus finansiālus labumus.

Zemkopības spēles

Lauksaimniekošana nozīmē veikt vienus un tos pašus uzdevumus atkal un atkal, lai saņemtu atlīdzību. Spēlētāji vāc spēles naudu vai priekšmetus, kurus var tirgot vai pārdot, lai nopelnītu naudu.

Farmers World

Farmers World ir uz blokķēdēm balstīta spēle, kurā spēlētāji apstrādā zemi, novāc ražu un audzē dzīvniekus. Veicot šīs darbības, spēlētāji nopelna spēles aktīvus, kurus var tirgot vai pārdot.

Farmers-World-Play-to-Earn-spēle

Zemkopības uzdevumu atkārtošanās ļauj pastāvīgi pelnīt spēles ekonomikā.

Kolekcionējamas kāršu spēles

Šīs spēles ietver digitālo karšu vai priekšmetu vākšanu, kurus var izmantot spēlē vai tirgot blokķēdē. Spēlētāji var nopelnīt naudu, uzvarot kaujās, turnīros vai vienkārši apmainoties ar kartēm, lai iegūtu lielāku vērtību.

Gods Unchained

Gods Unchained ir populāra kolekcionējama spēle, kurā spēlētājiem pieder viņu kartes kā NFT. Viņi var veidot kārtis un sacensties ar citiem stratēģiskās cīņās.

Gods-Unchained-p2e-spēle

Uzvarot spēles un turnīrus, spēlētāji var nopelnīt retas kārtis un iepakojumus, kurus var pārdot ar peļņu.

Metaverse spēles

Šajās spēlēs spēlētāji var nopelnīt, piedaloties virtuālajā ekonomikā. Viņi var pirkt, attīstīt un pārdot virtuālo zemi vai aktīvus, iesaistīties virtuālajos uzņēmumos vai veikt uzdevumus un uzdevumus, lai saņemtu atlīdzību.

Decentraland

Decentraland ir virtuālā pasaule, kurā spēlētāji var pirkt un pārdot virtuālo nekustamo īpašumu kā NFT. Šajā metaversālā lietotāji var radīt pieredzi, rīkot pasākumus un attīstīt savu zemi, lai palielinātu tās vērtību.

Decentraland-nft-spēļu-uzņēmumi

Spēlē esošā kriptovalūta MANA virza ekonomiku, ko var izmantot darījumiem.

Lomu spēles (RPG)

Spēlētāji var sakaut ienaidniekus un izpildīt misijas, lai nopelnītu spēles līdzekļus vai valūtu. Šīs balvas dažkārt var pārvērst reālajā naudā.

The Six Dragons

The Six Dragons ir atvērtās pasaules RPG spēle, kurā spēlētāji var pētīt, cīnīties ar monstriem un pildīt uzdevumus. Spēlē atrastie vai izgatavotie priekšmeti ir uz blokķēdēm balstīti aktīvi, kurus var tirgot.

Six-Dragons-Play-to-Earn-spēles

Spēle ļauj spēlētājiem nopelnīt, pārdodot izgatavotus priekšmetus vai piedzīvojumu laikā atrastu retu laupījumu.

Stratēģijas spēles

P2E stratēģiskajās spēlēs, ja jums labi veicas cīņā vai resursu pārvaldīšanā, varat vinnēt balvas, kas ir reālas naudas vērtas.

League of Kingdoms

League of Kingdoms ir stratēģijas spēle, kurā spēlētāji veido karaļvalstis, veido alianses un cīnās ar citiem.

League-of-Kingdoms-blokķēdes-spēle

Spēlē zeme ir žetonizēta, kas nozīmē, ka spēlētājiem var piederēt spēles pasaules daļa kā NFT un viņi var pelnīt no darbībām savā zemē, tostarp resursu vākšanas un citām spēles ekonomiskajām aktivitātēm.

Gadījuma spēles

P2E elementi var būt pat vienkāršās spēlēs, piemēram, puzles vai arkādes stila spēlēs. Sasniedzot augstus rezultātus vai izpildot uzdevumus, spēlētāji var nopelnīt balvas.

Coin Hunt World

Coin Hunt World ir nejauša puzzle spēle, kurā apvienoti ģeokešinga un trivia elementi. Spēlētāji pēta reālo pasauli, lai atrastu atslēgas un atslēgtu seifus, atbildot uz viktorīnas jautājumiem.

Coin-Hunt-World-spēle

Veiksmīgi spēlētāji nopelna kriptovalūtas balvas, pievienojot ikdienišķai spēļu pieredzei “play-to-earn” aspektu.

Kā sākt spēlēt Play-to-Earn?

Ja esat ieinteresēts spēlēt, lai nopelnītu spēles, šeit ir vienkāršs ceļvedis, lai sāktu:

 1. Izpratne par koncepciju

Vienkārši spēlējot šīs spēles, jūs varat saņemt digitālās balvas, piemēram, spēļu naudu, priekšmetus vai žetonus. Parasti tos var pārdot par reālu naudu. Šīs balvas jūs nopelnāt, veicot dažādas darbības spēlē, piemēram, pabeidzot uzdevumus, uzvarot cīņās vai paaugstinot līmeni.

 1. Izpētes spēles

Ir pieejamas daudzas P2E spēles, un katrai no tām ir sava unikāla mehānika un iespējas nopelnīt. Veiciet nelielu izpēti, lai atrastu spēles, kas jūs interesē un kurām ir laba reputācija. Meklējiet atsauksmes, pamācības un forumus, lai izlemtu, kurām spēlēm ir vērts veltīt savu laiku.

 1. Izveidojiet digitālo maku

Lai uzglabātu savu digitālo peļņu, jums būs nepieciešams digitālais maks, kas ir saderīgs ar izvēlēto spēli. Šajā makā tiks glabāta jūsu spēles valūta un citi digitālie aktīvi.

 1. Uzziniet noteikumus un stratēģijas

Katrai P2E spēlei ir savi noteikumi un stratēģijas. Atvēliet laiku, lai uzzinātu, kā spēle darbojas. Skatieties pamācības, lasiet ceļvežus vai piedalieties kopienas diskusijās, lai saņemtu pieredzējušu spēlētāju padomus.

 1. Sāciet spēlēt un pelnīt

Kad esat iepazinies ar spēles mehāniku un esat sagatavojis savu digitālo maku, ir laiks sākt spēlēt. Izbaudiet spēli un koncentrējieties uz to, lai izpildītu darbības, kas jums nopelnīs balvas.

 1. Naudas izņemšana vai atkārtota ieguldīšana

Vācot digitālos aktīvus, varat izlemt, vai savus nopelnītos līdzekļus izmaksāt skaidrā naudā vai ieguldīt tos spēlē. Daži spēlētāji dod priekšroku pārdot savus aktīvus par reālu naudu, bet citi pērk spēles priekšmetus vai uzlabo spēli.

Gadījuma izpēte: Axie Infinity

Axie Infinity spēlē, lai nopelnītu, jūs varat spēlēt un rūpēties par virtuālajiem mājdzīvniekiem, ko sauc par Axies. Jūs varat nopelnīt naudu, labi spēlējot un palīdzot spēles pasaulē. Jūs varat arī audzēt, trenēt, cīnīties un pārdot šos Aksi.

Axie infinity bezmaksas spēle izmanto īpaša veida tehnoloģiju, ko sauc par blokķēdi, lai sekotu līdzi tam, kam kas pieder, un jūs izmantojat digitālo naudu, lai pirktu un pārdotu lietas spēlē.

Mehānika

 • Katrs Axie ir unikāls digitālais priekšmets, kas tev var piederēt, kuru vari pārdot vai apmainīt.
 • Jūs varat pelnīt naudu, spēlējot spēli, vai nu cīnoties ar saviem Aksi, vairojot jaunus Aksi, vai pārdodot tos citiem spēlētājiem.
 • Spēlē tiek izmantota blokķēde, lai viss būtu atklāts un drošs, tādējādi nodrošinot, ka visi jūsu spēles priekšmeti un nauda ir drošībā un reģistrēti.

Ieguvumi

 • Spēlētāji var nopelnīt naudu, spēlējot spēli, kas piesaista cilvēkus no visas pasaules.
 • Spēlē iegūtās lietas spēlētājiem patiešām pieder, un tas atšķiras no vairuma spēļu darbības.
 • Cilvēki, kuriem ir AXS žetoni, var palīdzēt pieņemt lēmumus par to, kā spēle tiek vadīta un kādas izmaiņas tiek veiktas.

Izaicinājumi

 • Lai sāktu spēlēt, ir jāiegādājas trīs Aksi, kas dažiem cilvēkiem var būt pārāk dārgi.
 • Spēlē esošo lietu cenas var mainīties daudz un ātri.
 • Digitālās naudas un unikālo spēles priekšmetu izmantošana dažviet var radīt juridiskas problēmas.

Ietekme uz azartspēļu nozari

Spēļu jomā notiek lielas pārmaiņas, jo tādas jaunas spēles kā Axie Infinity izmanto blokķēdes tehnoloģiju. Šīs spēles maina veidu, kā spēlētāji iesaistās un kā tiek pelnīta nauda spēļu jomā:

 • Tādas spēles kā Axie Infinity maina spēļu nozari, jo izmanto decentralizētu sistēmu, kas atšķiras no tā, kā darbojas lielākā daļa spēļu.
 • Šīs spēles ļauj spēlētājiem pelnīt naudu un izmantot spēļu žetonus, tādējādi radot jaunus veidus, kā spēļu veidotājiem pelnīt naudu.
 • Spēlētāji šajās spēlēs ir reāli iesaistīti ne tikai spēles spēlēšanā, bet arī palīdz pieņemt lēmumus par pašu spēli.

Nobeiguma pārdomas par Play-to-Earn spēlēm

Spēļu spēlēšanas modelis “Play-to-Earn” maina veidu, kā mēs spēlējam spēles. Tas apvieno izklaidi ar iespēju nopelnīt naudu. Tādās spēlēs kā Axie Infinity blokķēde ļauj spēlētājiem ne tikai spēlēt, bet arī tirgoties un pelnīt šajās spēlēs.

P2E spēles ir īpašas, jo tās piedāvā vairāk nekā tikai laika pavadīšanas veidu. Tās var būt arī veids, kā pelnīt naudu. Tas piesaista vairāk cilvēku un maina to, kā mēs domājam par kriptogrāfiskajām spēlēm.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kā darbojas “play-to-earn” spēle?

Play-to-Earn spēles ļauj spēles laikā nopelnīt digitālus priekšmetus vai tiešsaistes naudu. Šīs balvas jūs saņemat par labām sekmēm spēlē. Pēc tam jūs varat tos tirgot vai pārdot, un tas nozīmē, ka tie var būt vērti reālu naudu.

Kāda ir atšķirība starp bezmaksas spēlēšanu un “play-to-earn”?

Jūs varat spēlēt bezmaksas spēles (F2P), sākumā netērējot naudu. Taču šajās spēlēs var tikt piedāvātas lietas, ko iegādāties spēlēšanas laikā. Spēle, lai nopelnītu, ir atšķirīga. Tajās jums tiek piešķirtas balvas, kas ir reālas naudas vērtas. Tas nozīmē, ka jūs varat nopelnīt naudu, vienkārši spēlējot šīs spēles.

Vai “play-to-earn” kripto spēles ir ienesīgas?

Jūs varat pelnīt naudu, spēlējot “play-to-earn” kriptogrāfijas spēles. Tas, cik daudz jūs nopelnīsiet, ir atkarīgs no spēles, tajā esošo priekšmetu vērtības, kā arī no tā, cik daudz laika un prasmju jūs ieguldīsiet.

Kāda ir ienesīgākā “Play-to-Earn” spēle?

Ļoti ienesīgas ir tādas spēles kā “Axie Infinity”. Taču ir svarīgi izpētīt un noskaidrot, kura spēle pašlaik piedāvā vislabāko pelnīšanas potenciālu.

Vai ir iespējams gūt stabilus ienākumus no P2E spēlēm?

Lai gan daži spēlētāji var gūt stabilus ienākumus no P2E spēlēm, garantijas nav. Spēlē esošo aktīvu tirgus var būt nepastāvīgs, un ienākumi var svārstīties.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem