Kas ir aukstais maciņš?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

⚡️ Kāds ir labākais aukstais maks?

Drošākie kriptovalūtu aukstie maki
Ledger Nano X – labākais aparatūras bitcoin maku
Trezor Model T – visdrošākais bitcoin maks
Ledger Nano S – vislētākais maku

⚡️ Kāda ir atšķirība starp karsto maku un labāko kriptovalūtas auksto maku?

Aukstais maku” ir maku, kas nevar sazināties ar tīklu. Šāda maka nesēji var būt jebkādi, sākot no papīra līdz elektroniskiem, un mērķis vienmēr ir viens un tas pats: nav piekļuves tīklam, nav hakeru apdraudējuma. “Karstais maks” ir maks, kam ir savienojums ar tīklu.

⚡️ Kā darbojas aparatūras maki?

Maki atgādina mazā telefona un ārējās atmiņas ierīces krustojumu. Lai veiktu darījumus, lietotāji ierīci savieno ar datoru, izmantojot USB kabeli. Dažas ierīces darbojas patstāvīgi, pieslēdzoties internetam bezvadu režīmā vai ar Ethernet starpniecību, un tām nav nepieciešams dators.

⚡️ Kurš kriptogrāfiskais maks ir visdrošākais?

Par visuzticamāko tiek uzskatīts bezsaistes kriptovalūtas maks. Šādā gadījumā maku var instalēt jebkurā datorā, pat ja jums nav piekļuves internetam. Šī izvēle nepatiks cilvēkiem, kuriem nepieciešams ātri veikt darījumu. Ledger un Trezor datorportfeļiem ir augsts uzticamības līmenis.

Aukstais maks

Galvenais, kas jāzina par kriptovalūtu, ir tas, ka tā jāuzglabā drošā vietā. Visdrošākais veids, kā to izdarīt, ir izmantot auksto maku, kas ir bezsaistes dators. Taču ir svarīgi saprast, kā tie darbojas, un pareizi tos izmantot.

Kas ir kriptovalūtas maks?

Kriptovalūtas maks ir programmatūras (vai aparatūras) veids, kas ļauj glabāt digitālo valūtu un veikt ar to dažādas operācijas. Tomēr blokķēde saglabā tiešu kontroli pār piekļuvi kriptovalūtai. Rezultātā ir nepieciešamas unikālas atslēgas, lai autentificētu tiesības pārvaldīt līdzekļus.

Unikālu rakstzīmju kopumu, kas sastāv no burtiem un cipariem, sauc par kriptogrāfisko atslēgu:

Kas ir kriptovalūtas maki? Aukstais maks
Kā darbojas kriptonauda aukstā glabāšana?
 • Publiskā atslēga ir salīdzināma ar bankas kontu. Tāpat kā, lai saņemtu maksājumus, ir nepieciešams iemaksāt līdzekļus bankas kontā, arī jums ir nepieciešams iemaksāt līdzekļus makā, pirms varat sākt saņemt maksājumus no citiem lietotājiem.
 • Privātā atslēga ir kods (bieži saukts par “šifrētu privāto atslēgu”), kas ļauj piekļūt jūsu Bitcoin kontam. Tā ir līdzīga seifa atslēgai, jo kalpo kā faktiskās atslēgas virtuāla kopija. Šis kods nodrošina jums pilnīgu kontroli pār kontā esošo naudu.

Paturiet prātā, ka, lai gan maku tehniski ir īpašnieka īpašums, kriptovalūta pieder personai, kurai pieder privātā atslēga. Tas ir specializēts rīks mijiedarbībai ar blokķēdes ierakstiem. Kriptovalūtas maku var pielīdzināt tiltam, kas savieno digitālos aktīvus (kas glabājas blokķēdē) ar to īpašnieku (kam tie pieder).

Kriptovalūtas maku veidi

Kas ir Aukstais maks maku?
Kā darbojas aukstie maki?

Ir divu veidu maki: aukstais un karstais. Galvenā atšķirība starp tiem ir tāda, ka daži no tiem darbojas bezsaistē, bet citi vienmēr (vai ļoti bieži) ir pieslēgti tīklam.

Galvenā karsto maku priekšrocība ir to ātrs (vai nepārtraukts) savienojums ar blokķēdi, izmantojot internetu. Lietotāji jebkurā laikā var iemaksāt vai izņemt līdzekļus. Šādi kriptovalūtu maki tiek iedalīti šādos veidos:

 • Galda virsma (plānas un biezas);
 • mobilais;
 • tiešsaistē.
Dažādi kriptovalūtas maku veidi
Vai aukstajiem makiem ir privātā atslēga?

Aukstā maka kriptogrāfija visu laiku nav savienota ar tīklu. Tos iedala trīs dažādās kategorijās, pamatojoties uz to darbības veidu: izpildes, iegremdēšanas un tikai lasīšanas.

 • Tās pašas darbvirsmas programmas;
 • fiziskie datu nesēji;
 • aparatūras krātuves. 

Tajā pašā laikā, pateicoties blokķēdes tehnoloģijas iespējām, visus makus var papildināt jebkurā brīdī. Un saņēmējam nav jābūt pieslēgtam tīklam. Daži programmatūras veidi var darboties gan kā aukstie, gan karstie maki, tāpēc paturiet to prātā.

Kā darbojas kriptovalūtas Aukstais maks
Kāpēc aukstā maku kriptonauda ir visdrošākā

Dažkārt kriptovalūtas iedala vienvalūtu un vairāku valūtu valūtās.

Mūsdienās ir daudz dažādu maku veidu, un katram no tiem ir sava atšķirīga lietotāja saskarne, drošības pakāpe un funkciju saraksts. Tāpēc ir svarīgi iepriekš noteikt savas prioritātes. Jūs varat izvēlēties labāko variantu no plašā maku klāsta, pamatojoties uz savām prasībām.

Aukstie kriptovalūtu maki ir dažādu formu un izmēru.

Aparatūras maki
Kurš Aukstais maks ir visdrošākais?

Aukstie kriptovalūtu maki atšķiras ne tikai pēc piekļuves veida, bet arī pēc tā, kā tos izmanto un kādas funkcijas tie ietver.

Aparatūras maks

Lai no entropijas avota ģenerētu nejaušas privātās un publiskās atslēgas, tiek izmantota fiziska aparatūras ierīce. Ierīcē ģenerētās atslēgas tiek glabātas bezsaistē, tādējādi tās ir drošas no hakeriem.

Šis ir visdrošākais aukstā maka veids. Priekšroka tiek dota aparatūras glabāšanai, jo nepastāv hakeru uzlaušanas draudi. Tomēr pastāv ierīces programmatūras kļūmes draudi, tāpēc ir nepieciešams izvēlēties uzticamus pārdevējus.

Aparatūras kriptovalūtas glabāšana
Kas ir aparatūras aukstais maks?

Drošus makus visbiežāk izmanto naudas glabāšanai, jo tajos nav iespējams regulāri veikt darījumus.

Šo trūkumu pārvar vairāki kriptovalūtas projekti. Runa ir par unikālām decentralizētām biržām, kas izmanto dubultķēdes arhitektūru un ļauj vienai blokķēdēm radīt savus digitālos aktīvus un lietotnes, izmantojot citas blokķēdes jaudu. Šī pieslēgšanās metode tīklam tika izstrādāta īpaši izmantošanai ar aparatūras makiem.

Programmatūras maki

Kategorijā “Lietojumprogramma” ietilpst gan darbvirsmas, gan mobilās versijas. Katra suga ir sadalīta daudzās pasugās.

Darbvirsma. 

Šo programmu lejupielādē datorā un pēc tam izmanto datorā. Šāds maks ļauj lietotājam pilnībā kontrolēt savu naudu un atslēgas.

Programmatūras maki
Darbvirsmas kriptovalūtu maki

Kad ģenerējat darbvirsmas maku, fails “wallet.dat” tiek saglabāts jūsu datorā. Tajā ir sensitīva informācija, kas nodrošina piekļuvi visām jūsu adresēm. Lai neļautu iebrucējiem attālināti izmantot šo failu, tas ir jāaizsargā ar spēcīgu paroli.

Datora maku var palaist tikai tad, ja ir ievadīta pareiza parole. “wallet.dat” fails pat netiek ņemts vērā. Tāpēc ir labi izveidot “wallet.dat” faila rezerves kopiju un glabāt to drošā vietā.

Turklāt ir ļoti svarīgi saglabāt privāto atslēgu bezsaistē, lai jūs joprojām varētu piekļūt saviem līdzekļiem no cita maka, ja kaut kas notiktu ar jūsu galveno maku.

Mobilais

Nosaukums liecina, ka šīs lietotnes ir īpaši radītas mobilajām ierīcēm. Būtībā tie ir darbvirsmas maki, kas pārvietojas. Tā kā tās ļauj tirgot un pirkt kriptovalūtu, izmantojot QR kodus, šāds darbs ar digitālo naudu ir ērts.

Personām, kas regulāri izmanto datoru ar piekļuvi internetam, labākais risinājums ir datorizēts aukstais maks. 

Vai darbvirsmas kriptovalūtas ir drošas?
Mobilie kriptovalūtas maki

Svarīgākais, kas jāatceras par kriptovalūtām, ir tas, ka tās nav apdrošinātas. Tāpēc, lai pasargātu sevi no finansiāliem zaudējumiem, jums ir jāveic piesardzības pasākumi pret līdzekļu zādzību. Lai izvairītos no naudas zādzības, ievērojiet šos divus vienkāršus soļus:

 • Dublikāt vietnes vai privātās atslēgas;
 • Šifrējiet savu mobilo maku ar spēcīgu paroli.
 • Ja nepieciešama papildu funkcionalitāte, varat izmantot mobilos makus, kas ir saistīti ar cienījamām kriptovalūtas platformām.

Noderīga funkcija ir iespēja norēķināties punktos, kas pieņem maksājumus kriptovalūtā, izmantojot QR kodus vai NFC. Tā ir ātra un vienkārša. Tomēr, tā kā maku vairs nevar saukt par aukstu un tajā nedrīkst glabāt milzīgas summas, tā nav visdrošākā iespēja.

Karstajos makos nevajadzētu glabāt lielas naudas summas, jo tie ir neaizsargātāki pret uzlaušanu nekā aukstie maki.

Kā pareizi glabāt kriptovalūtu 2022. gadā
Kriptoglabāšana aukstā režīmā

Maki ar biezu un plānu dizainu

Kategorijā “biezi” ietilpst veseli mezgli. Pilns mezgls ir dators, kas apstiprina darījumus un blokus, kā arī seko līdzi iepriekšējiem blokiem un darījumiem.

Papīra maki

Piemēram, ja strādājat ar digitālo valūtu, šie dati ir jāizdrukā:

 • maku adrese;
 • privātās atslēgas.

Ja to uzrakstīsiet uz papīra un pēc tam dzēsīsiet tiešsaistē, hakeri nevarēs piekļūt jūsu kontam. Ja vēlaties, atslēgu un adresi var izdrukāt kā QR kodus.

Šīs metodes trūkums ir liels risks, ka papīrs var tikt iznīcināts vai mehāniski bojāts. Šādā gadījumā piekļuve naudai būs neatgriezeniski liegta. Papīra maki vairs nav populāri to neefektivitātes dēļ, un tagad tos izmanto reti, dodot priekšroku tehnoloģiskām glabāšanas metodēm.

Multivalūtu auksts kriptovalūtas maku

Karstā maka neaizsargātība
Kā izvēlēties vairāku valūtu maku?

Jāpiemin arī vairāku valūtu maki. Šo maku lielākā iezīme ir tā, ka tajos var glabāt dažādas kriptovalūtas. Tomēr tie var būt gan datortehnikas, gan galddatora, gan mobilie.

Biezi un plāni maciņi

Vairāku valūtu aukstais kriptovalūtu maku
Kā lietot auksto kriptovalūtas maku

Cietā diska atmiņas apjoms būtiski ietekmē tā veiktspēju un kalpošanas ilgumu. Ja cietais disks ir sadalīts nelielos gabaliņos, piemēram, izmantojot komerciālo programmatūru Norton PartitionMagic vai līdzīgus rīkus, ir grūtāk izdzēst datus no vienas SSD daļas. Rezultātā vairums cilvēku savus makus instalē ārējā ierīcē, piemēram, USB zibatmiņā, kas ir iznīcināta, nevis vienkārši atvieno datora cieto disku, bet atstāj to sākotnējā vietā – jo šāds paņēmiens var ievērojami palēnināt šifrēta cietā diska dzēšanas procesu, jo visur būs vairākas kopijas, kas palēnina atšifrēšanu.

var izmantot arī pārnēsājamu atmiņas ierīci (piemēram, zibatmiņas disku) ar nelielu iekšējās atmiņas ietilpību.

Biezi klienti.

Kas ir multikrājumgrozs?
Biezi un plāni maciņi

Katrai kriptovalūtai ir savs “biezs” maks, ko izveido un uztur izstrādātāji. Lai blokķēde darbotos, tā ir jālejupielādē lietotāja ierīcē. Pēc tam klients automātiski pievieno jaunus atjauninājumus un izmaiņas. Šādi maki darbojas arī kā tīkla mezgli (mezgli) darījumu izveides un pārbaudes laikā.

Galvenie ieguvumi ir šādi:

 • Tas nebūs iespējams, ja netiks nodrošinātas tādas funkcijas kā iespēja kontrolēt dažādus digitālos aktīvus, decentralizēta glabāšana un tirdzniecība, kā arī privātums. Blokķēdes tehnoloģija ir labi piemērota šim nolūkam, jo tā nodrošina augstu drošības un pārredzamības līmeni, kā arī tīkla drošību, nebūdama atkarīga no centralizētas trešās puses. ERC20 standarts ļauj izveidot pilnīgas decentralizētas lietojumprogrammas, kas balstītas uz Ethereum viedo līgumu sistēmu. Pateicoties atvērtai arhitektūrai, šīs sistēmas nodrošina pastāvīgu trūkumu pārbaudi, kas ļauj paredzēt un nekavējoties novērst iespējamās ievainojamības.
 • Pilnīgs klusums. Praktiski neviens par to nezina, ja vien jūs pats viņiem par to nepastāstat.
 • Privātā atslēga tiek glabāta lietotāja ierīcē.
 • Ir pieejama gan kraušanas, gan ieguves iespēja.
Divi kriptovalūtas maku veidi
Kur aukstajā kriptovalūtas makā tiek glabātas privātās atslēgas?

Ir daži trūkumi:

 • Monovalūta – vienā makā tiek glabāta viena kriptovalūta.

Lai uzturētu maku, tas aizņem daudz vietas cietajā diskā. Piemēram, Bitcoin Core maks patērē vairāk nekā 400 GB vietas. Un šis apjoms ar katru dienu pieaug.

Tauku klients, kā norāda nosaukums, ir maku, ko var izmantot gan karstai, gan aukstai uzglabāšanai.

Plānie klienti.

Plānie maki ir līdzīgi biezajiem makiem, tikai tiem nav nepieciešams ielādēt visu blokķēdi. Tas padara tos vieglākus un nedaudz mazāk drošus. Joprojām ir nepieciešams drošā veidā glabāt privātās atslēgas. Ja jūsu spēļu dators ir vājš, tad jums vajadzētu izvēlēties šo iespēju.

Aukstā maka izvēle

Vai aukstajiem makiem ir privātā atslēga?
Atšķirība starp karsto un auksto maku

Ir ļoti svarīgi izvēlēties kriptovalūtas maku, pamatojoties uz to, cik daudz naudas vēlaties turēt savā kontā. Protams, nav nepieciešams maksāt par dārgu sīkrīku, lai turētu nelielas summas. Tomēr dažas pamatprincipi attiecas uz visiem, kam pieder nauda.

Ja nepieciešams veikt daudzus darījumus, vēlams vienlaikus izmantot karstos makus, jo aukstie maki nevar nodrošināt tikpat ērtu biežu lietošanu.

No otras puses, lielākā daļa kriptovalūtas aktīvu būtu jāglabā aukstā kriptovalūtas makā. Jūs varat izvēlēties kādu no to iespējām atkarībā no savām prasībām un līdzekļu apjoma:

Kurš aukstais maku ir visdrošākais?
Kāds ir visvieglāk izmantotākais aukstais kriptovalūtas maks?
 • Nav lielas jēgas ieguldīt līdzekļus fiziskā sīkrīkā par nelielām summām. Šajā gadījumā ir piemērots papīra maks. To var arī izmantot, lai viegli veiktu noguldījumus.
 • Aparatūras maks var būt noderīgs, lai droši uzglabātu lielas naudas summas. To var izmantot arī konfidenciāliem darījumiem. Izdevumi par aparatūras sīkrīka iegādi pilnībā atmaksāsies, pateicoties digitālās naudas drošībai un personīgajam mierinājumam ekonomiskās drošības dēļ.
 • Galda un mobilos makus var izmantot, ja atsevišķa ierīce būs pastāvīgi atvienota no interneta. Šai alternatīvai priekšroku dod cilvēki, kuri vienkārši vēlas izmantot savus parastos sīkrīkus. Viņi vienkārši baidās pazaudēt, piemēram, aparatūras maku, ja viņiem nav līdzi.

Izvēloties starp datora vai mobilo maku, ņemiet vērā šādus faktorus:

Kāpēc jums vajadzētu izmantot aparatūras maku
Kas ir kriptovalūtas aukstā glabāšana?
 • Naudas maka radītājs – ja programmatūru ir ražojis “bez vārda”.
 • Daži maki nodrošina saskarni pieredzējušiem lietotājiem, kā arī bezmērķīgiem lietotājiem. Vidējam lietotājam tos ir ļoti grūti izmantot. Pirms naudas ieguldīšanas kādā makā būtu prātīgi to un visas tā funkcijas pārbaudīt.
 • Drošības pakāpe ir viens no svarīgākajiem apsvērumiem, izvēloties maku, jo personīgo līdzekļu aizsardzība ir atkarīga no maka uzticamības.
 • Neatkarīgi no tā, kādu maku izvēlaties, ir ļoti svarīgi izveidot rezerves kopijas, lai ārkārtas gadījumā varētu piekļūt kriptovalūtai.

10 vismodernākās aparatūras maki Forbes

Stacionārās un mobilās ierīces sinhronizācija ir iespējama makos, kas atbalsta šo funkciju.

Kā lietot auksto kriptovalūtas maku
Aizsardzības līmenis ievērojami uzlabojas, ja ir savienotas divas ierīces.

Piemēram, uzticības makā jūs varat pilnībā kontrolēt savas privātās atslēgas, lai aizsargātu savus līdzekļus. Monētu drošībai var izmantot biometriskos datus (piemēram, pirkstu nospiedumu) un PIN kodu.

Izmantojot šo digitālo maku, varat apstrādāt darījumus, izmantojot dažādu veidu kriptovalūtas. Tas atbalsta vairāk nekā 160 000 aktīvu un 53 blokķēdes. Tāpat, ja vēlaties, varat izmantot ar kontu saistīto karti, lai iegādātos kriptovalūtas līdzekļus par parasto likumīgo maksāšanas līdzekli.

Lietotājam ir piekļuve aukstās glabāšanas kontiem, tāpat kā citiem makiem. Lietotājs atklāj savu privāto atslēgu tikai tad, kad sūta/saņem līdzekļus, izmantojot vienkāršu QR koda skenēšanas metodi no ekrāna.

Kā sinhronizēt aukstos/autonomos un apskatāmos/ tiešsaistes makus?
Kā sinhronizēt aukstos/autonomos un apskatāmos/ tiešsaistes makus?

Kad ir labākais laiks izmantot auksto maku?

Aukstais maks ir drošāks veids, kā glabāt savus kriptonauda aktīvus, ja jums nav nepieciešams tos bieži tērēt vai pārskaitīt vai ja atrodaties vienā vietā un neceļojat uz vietām, kur jums būtu nepieciešams izmantot kriptonaudu.

Daži cilvēki savus aukstos makus glabā bankas seifā, lai pasargātu tos no zādzībām vai bojājumiem. Izmantojot šīs alternatīvas, jūs varat izmantot juridiskās aizsardzības priekšrocības, kas citādi nebūtu pieejamas, ja jūsu kriptovalūta tiktu glabāta makā.

Ja uztraucaties par sava interneta vai datora drošību, vislabāk kriptovalūtu glabāt aukstajā makā, līdz varat piekļūt karstajam makam drošākā ierīcē.

Galu galā, aukstie maki piedāvā veidu, kā kriptonauda lietotājiem viegli saglabāt naudu, ko viņi vēlas ieguldīt ilgtermiņā, atsevišķi no tiem līdzekļiem, kurus viņi aktīvi izmanto, lai piedalītos NFT tirgos, blokķēdes spēlēs, Defi protokolos vai cita veida lietotnēs.

Kad ir labākais laiks, lai izmantotu Aukstais maks?
Kad ir labākais laiks izmantot auksto maku?

Uzglabājot savu kriptonaudu bezsaistē, jūs esat labāk sagatavots, lai pārvarētu riskus, kas saistīti ar ieguldījumiem dažādos dapps un ķēdēs. Lai gan daudzas no šīm lietotnēm un ķēdēm ir jaunas, tās var nebūt pilnībā drošas.

Aukstais maks var palīdzēt jums saglabāt savu kriptonaudu neatkarīgi no tirgus svārstībām vai hakeru uzbrukumiem. Izmantojot auksto maku, jūs palielināt izdzīvošanas iespēju līdz nākamajam “buļļu” ciklam, kad varēsiet “turēt” un baudīt atdevi!

Secinājums

Aukstā kriptovalūtas maka galvenais mērķis ir glabāt kriptovalūtu drošībā. Tomēr tirgū jau ir pieejami vairāki šādu maku veidi ar dažādām papildu funkcijām un iespējām. Rezultātā katram lietotājam ir jāizvēlas sev piemērotākais risinājums, pamatojoties uz savām prasībām.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem