BlackRock + Volstrītas elite: Bitcoin ETF jaunā ēra!

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

5 aprīlī BlackRock, globāla aktīvu pārvaldīšanas kompānija, veica būtisku atjauninājumu Bitcoin biržā tirgotā fonda (ETF) prospektā, paziņojot par piecu lielu Volstrītas iestāžu iekļaušanu šajā projektā kā jauniem pilnvarotiem dalībniekiem.

Šie jaunie ETF dalībnieku saraksta papildinājumi ir ABN AMRO Clearing, Citadel Securities, Citigroup Global Markets, Goldman Sachs un UBS Securities. Šis atjauninājums tika oficiāli paziņots, veicot grozījumus BlackRock S-1 reģistrācijas paziņojumā, kas iesniegts ASV Vērtspapīru un biržu komisijai (SEC).

ETF jau iepriekš piedalījās citas ievērojamas finanšu iestādes, tostarp JPMorgan Securities, Jane Street Capital, Macquarie Capital un Virtu Americas, kas liecina par pieaugošo interesi un daudzveidību starp finanšu iestādēm, kas iesaistītas šajā inovatīvajā finanšu produktā.

Ļoti svarīga ir pilnvaroto dalībnieku loma Bitcoin ETF sistēmā. Šiem dalībniekiem ir piešķirtas iespējas gan izveidot, gan izpirkt ETF akcijas. Šis process ir neatņemama ETF darbības dinamikas sastāvdaļa, kas ietver ETF akciju apmaiņu pret vērtspapīru grozu, kas atspoguļo ETF turējumus, vai pret naudu, nodrošinot likviditāti un tirgus stabilitāti.

Eriks Balčūns, pieredzējis Bloomberg analītiķis, interpretē šo jauno, nozīmīgo dalībnieku iekļaušanu kā norādi uz to pieaugošo interesi par kriptovalūtu sektoru. Tas liecina arī par šo finanšu gigantu jaunatklātu vēlmi būt publiski saistītiem ar šādiem inovatīviem un potenciāli ienesīgiem uzņēmumiem.

Risinot ar tirgus manipulācijām saistītās bažas, SEC ir iestājusies par skaidras naudas izveides un atpirkšanas mehānismu Bitcoin ETF. Atšķirībā no tradicionālā natūrā balstītā modeļa, kas paredz tirgus dalībnieku tiešu rīcību ar pamatā esošajiem aktīviem, šī uz skaidru naudu balstītā pieeja ir paredzēta, lai ierobežotu iespējamās manipulācijas ar dienas laikā noteiktajām cenām.

Šo preventīvo pasākumu, ko sākotnēji ierosināja tādi aktīvu pārvaldnieki kā Hashdex, kopš tā laika ir pieņēmuši citi vadošie aktīvu pārvaldnieki, tostarp tādi nozares titāni kā BlackRock, ARK Invest un Grayscale, savos regulatīvajos dokumentos.

Martā ievērojami pieauga Bitcoin ETF tirdzniecības aktivitāte, un tirdzniecības apjomi sasniedza satriecošos 111 miljardus ASV dolāru. Tomēr, neraugoties uz šo kāpumu, ir pazīmes, kas liecina, ka pieprasījums pēc šī inovatīvā finanšu produkta varētu stabilizēties. BlackRock iShares Bitcoin Trust (IBIT) joprojām ir dominējošais spēks tirdzniecības apjoma un pārvaldīto aktīvu ziņā šajā jomā.

Saskaņā ar BitMEX Research sniegto informāciju 1. aprīlī IBIT aktīvi sasniedza 17,6 miljardus ASV dolāru, apsteidzot tādus konkurentus kā Grayscale un Fidelity. Šī attīstība uzsver BlackRock būtisko lomu strauji augošā Bitcoin ETF tirgus veidošanā.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem