BlackRock spēles mainošā Bitcoin ETF stratēģija

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

BlackRock, lielākais pasaules aktīvu pārvaldības uzņēmums, ir oficiāli iesniedzis ASV Vērtspapīru un biržas komisijai (SEC) modificētu pieteikumu par Bitcoin biržā tirgota fonda (ETF) izveidi.

Šajā pieteikumā uzsvērta tā spēja “nodrošināt izcilu noturību pret tirgus manipulācijām”. Zīmīgi, ka pārskatītais BlackRock BTC ETF priekšlikums ir izstrādāts, lai veicinātu Volstrītas banku raitāku iekļūšanu uzņēmuma fondos.

Saskaņā ar Forbes ziņojumu atjauninātais modelis sākotnēji tika iesniegts SEC novembrī. Tā mērķis ir racionalizēt tādu banku kā JPMorgan Chase un Goldman Sachs iesaistīšanos Bitcoin tirgū, pārvarot stingros noteikumus, kas neļauj tām turēt BTC savās bilancēs.

BlackRock BTC ETF plāns: “priekšapmaksas” modelis

Ziņojumā uzsvērts, ka BlackRock jaunā atpirkšanas pieeja, ko dēvē par “priekšapmaksas” modeli, ļaus lielākajām ASV bankām darboties kā iShares Bitcoin Trust pilnvarotajiem dalībniekiem. Tas ļauj tām apiet iestāžu noteiktos ierobežojumus, kas aizliedz tām turēt BTC.

Zīmīgi, ka grupa, kurā ietilpst seši BlackRock dalībnieki un trīs Nasdaq pārstāvji, 28. novembrī tikšanās laikā ar SEC iepazīstināja ar pārskatīto modeli. Atjauninātā ETF apstiprināšana varētu nodrošināt bankām, kuru bilancēs ir aktīvu par triljoniem dolāru, piekļuvi Bitcoin.

Iesniegumā minēts:
“Šis modelis, šķiet, risina darbinieku bažas par natūrā, pievēršoties kritiskajam aspektam, kura dēļ natūrā esošajam modelim citādi netiktu dota priekšroka salīdzinājumā ar skaidras naudas modeli. Šādi rīkojoties, tas saglabā daudzās būtiskās priekšrocības, ko ieguldītājiem sniedz natūrā esošais modelis salīdzinājumā ar dažiem skaidras naudas modeļiem Bitcoin kontekstā.”.

BlackRock precizē, ka saskaņā ar jauno sistēmu pilnvarotie dalībnieki (AP) pārskaitītu skaidru naudu brokerim-dīlerim, kas to pārvērstu Bitcoin un droši uzglabātu ETF turētājfondā Coinbase Custody.

BlackRock Bitcoin ETF lietojumprogramma piedāvā "priekšapmaksas" modeli lielākajām ASV bankām.
Inovatīvs Bitcoin ETF: BlackRock priekšlikums raitākai ienākšanai Volstrītā

Pārskatītā modeļa priekšrocības

Kā norāda BlackRock, inovatīvā “priekšapmaksas” modeļa mērķis ir samazināt darījumu izmaksas, vienlaikus nodrošinot lielāku noturību pret tirgus manipulācijām. Turklāt ar izpildi saistītos riskus uzņemtos digitālo aktīvu tirgus veidotāji, nevis investori, tādējādi novēršot nepieciešamību emitentiem finansēt vai iepriekš finansēt pārdošanas darījumus.

Turklāt atjauninātais modelis sola “vienkāršību un saskaņošanu visā ekosistēmā, ņemot vērā ievērojami mazāku atšķirību starp to, kā var izpildīt natūrā īstenojamus modeļus salīdzinājumā ar naudas modeļiem”, kā norādīts iesniegumā.

No 12. decembra BlackRock jau trešo reizi sadarbojās ar SEC saistībā ar šo grozīto pieteikumu. Pēc sākotnējās modeļa prezentācijas 20. novembrī 28. novembrī notika izšķiroša papildu sanāksme. Šī mijiedarbība uzsver BlackRock apņemšanos nodrošināt pārredzamu saziņu ar regulatīvajām iestādēm.

Izpratne par BlackRock "priekšapmaksas" modeli Bitcoin ETF un tā ietekmi uz tirgus dinamiku.
BlackRock “priekšapmaksas” atpirkšanas modelis: Bitcoin investīciju stratēģiju pārveidošana

Bitcoin spot ETF ceļvedis

Proti, 23. oktobrī uzņēmums kotēja savu iShares Spot Bitcoin ETF Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC) ar biržas kodu IBTC.

Šogad dažādas aktīvu pārvaldības sabiedrības, tostarp BlackRock un Fidelity, iesniedza SEC pieteikumus par Spot Bitcoin ETF. Regulators rūpīgi izskata šos pieteikumus, un 2024. gada janvārī tuvojas izšķirošie lēmuma pieņemšanas datumi.

Lai gan daži modeļi, piemēram, BlackRock piedāvātais, ievieš inovatīvus elementus, piemēram, “priekšapmaksas” atpirkšanas modeli, ar nepacietību tiek gaidīts SEC galīgais spriedums par šiem pieteikumiem, kas ietekmēs Bitcoin ieguldījumu alternatīvu ainavu.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem