Altseason brīdinājums: Pazīmes kriptonauda pieaugums tuvojas

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Bitcoin nesen sasniedza rekordaugstu vērtību – 73 750 ASV dolāru, bet pēc tam samazinājās līdz 61 000 ASV dolāru. Tas kriptovalūtu fanu un ekspertu vidū ir aizsācis sarunas par iespējamo “Altsezonas” sākumu.

Bitcoin parasti tirgus ciklus sāk ar straujiem kāpumiem. Tomēr visinteresantākā aktivitāte parasti notiek tad, kad Bitcoin cena stabilizējas. Tieši tad bieži vien sāk pieaugt citu kriptovalūtu, tā dēvēto altkoinu, vērtība. Šo likumsakarību pamanāmāku padara vairāki faktori. Tie ietver plašāku altkoīnu izmantošanu un novērtēšanu decentralizēto finanšu (DeFi), labākas blokķēdes tehnoloģijas un viedo līgumu plašākas izmantošanas dēļ.

Būtiskākie tirgus rādītāji, kas jāuzrauga

Tirgus eksperti vēro vairākas galvenās pazīmes, kas varētu liecināt par gaidāmo altcoin ralliju.

Viena no svarīgām pazīmēm ir 20 dienu eksponenciālais mainīgais vidējais rādītājs (EMA), kas koncentrējas uz nesenajām cenu izmaiņām un palīdz prognozēt rallijus. Ja EMA uzrāda pozitīvu tendenci un arī kopējais kriptovalūtu tirgus apjoms uzrāda līdzīgas pazīmes, tas varētu nozīmēt, ka rallijs ir tuvu.

Vēl viena pazīme ir stohastiskais RSI – rīks, kas mēra relatīvā stipruma rādītāja (RSI) darbību laika gaitā. Pozitīva zīme šajā jomā liecina, ka altkoini drīzumā varētu pieredzēt būtisku cenu kāpumu.

Bitcoin tirgus daļa, kas pazīstama arī kā Bitcoin dominance, ir 52,92 %. Šī skaitļa kritums varētu liecināt par to, ka investori savu interesi pārvirza uz altkoiniem, potenciāli uzsākot Altsezonu.

Saskaņā ar TradingView datiem altkoinu kopējā vērtība, neskaitot 10 populārākos altkoinus, pēdējo 30 dienu laikā ir samazinājusies par 17,55%, sasniedzot 266,47 miljardus ASV dolāru. Tomēr tā joprojām ir virs 250 miljardu ASV dolāru atbalsta līmeņa. Tirgotājs Rekt Capital uzskata, ka tas norāda uz to, ka tirgū varētu veidoties augšupejoša tendence.

Ekspertu ieskats par tirgus noskaņojumu

Viedokļi par Altsezonas iespējamību atšķiras. Daži analītiķi uzskata, ka tā rezultātā tirgus vērtība varētu sasniegt 4 triljonus ASV dolāru. Citi, piemēram, Bendžamins Kovens (Benjamin Cowen), brīdina, ka tirgus vēl neuzrāda visai spēcīgas Altseason pazīmes, norādot, ka Bitcoin varētu ilgāk saglabāt savu vadību.

Altcoin sezonas indekss, ko Blockchain Center, kas nosaka Altseason notiek, ja 75% no top 50 monētas pārspēt Bitcoin vairāk nekā 90 dienas, pašlaik rāda tikai 41% ir darīts. Tas nozīmē, ka oficiāli Altsezona vēl nav sākusies.

Altcoin-sezonas-diagramma

Neraugoties uz pazīmēm par iespējamu Altseason, kriptovalūtu tirgus ir neprognozējams. Ieguldītājiem rūpīgi jāseko līdzi tirgus tendencēm un pirms ieguldīšanas rūpīgi jāpēta altkoini, lai pārvaldītu riskus un tiektos uz labāko peļņu.

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem