2024 gada Bitcoin vērtības samazināšanās uz pusi: Bum vai bust kalnračiem?

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem

Tuvojoties 2024. gadam, kriptogrāfijas kopienā valda satraukums, jo īpaši tāpēc, ka pieaug gaidas par gaidāmo Bitcoin pārdalīšanu uz pusi – izšķirošu notikumu, kas varētu mainīt tirgus dinamiku. Ir obligāti nepieciešams iedziļināties šajā parādībā, ņemot vērā tās vēsturisko nozīmi, katalizējot pārveidojošas pārmaiņas visā kriptovalūtas ainavā. Bruņojušies ar atziņām, kas gūtas no iepriekšējiem pārdalīšanas gadījumiem, mēs virzāmies uz priekšu ar vērīgu skatienu, nodrošinot, ka mūsu stratēģijas ir balstītas uz šīm atziņām. Bet kas atšķir šo gaidāmo pārdalīšanu? Padziļināsimies un iedziļināsimies niansēs.

Bitcoin ceļojums: No digitālā zelta līdz retajam platīnam.

Bitcoin koncepcijas pamatā ir apzināti centieni laika gaitā samazināt tā pieejamību, efektīvi ierobežojot inflāciju. Ar galīgo maksimālo apjomu 21 miljons Bitcoin jau ir pārsniegts 19,62 miljonu robežlielums. Šis retums kopā ar kontrolētu Bitcoin laišanu apgrozībā ir pamatā tā salīdzinājumam ar “digitālo zeltu”, jo abiem aktīviem ir raksturīgs retums.

Konceptualizējot Bitcoin blokķēdi kā tikšķošu pulksteni, mēs esam liecinieki tam, ka aptuveni ik pēc 210 000 blokiem, kas atbilst aptuveni četriem gadiem, notiek bloku atalgojuma samazināšanās uz pusi. Šis protokols ir spēkā kopš Bitcoin izveides 2009. gadā, sākot ar 50 BTC atlīdzību par bloku un pakāpeniski samazinot to līdz 3,125 BTC līdz 2024. gadam.

Krājumu un plūsmas attiecība – rādītājs, kas salīdzina esošo piedāvājumu ar jaunu monētu pieplūdumu, – liecina, ka pēc 2024. un 2028. gadā gaidāmās atalgojuma samazināšanas uz pusi līdz 2032. gadam Bitcoin kļūs retāks par platīnu, tādējādi vēl vairāk nostiprinot tā kā zelta līdzinieka statusu, kas ir iekārojams aktīvs.

Izaugsmes modeļi pēc Bitcoin pusgrupu sadalīšanas

Pārdomas par Bitcoin vēsturisko trajektoriju pēc halvinga notikumiem atklāj ievērojamu cenu kāpumu tendenci. Pēc 2012. gadā notikušās vērtības samazināšanas uz pusi Bitcoin tirgus vērtība 100 dienu laikā pieauga par 342%, un nākamajā gadā maksimālā cena sasniedza 1152 ASV dolārus, kas bija pieaugums par 8761%. Līdzīgi pēc 2016. gada pārdalīšanas uz pusi, kas samazināja bloku atlīdzību līdz 12,5 BTC, nākamajā gadā Bitcoin cena strauji pieauga līdz 17 760 ASV dolāriem, atspoguļojot 2 572% kāpumu. Pēdējā samazināšana uz pusi 2020. gadā, samazinot atlīdzību līdz 6,25 BTC, liecināja, ka nākamajā gadā Bitcoin cena sasniedza 67 549 ASV dolārus, kas ir ievērojams 594% pieaugums.

Veicot spekulatīvas prognozes, pamatojoties uz pagātnes tendencēm un ņemot vērā pieauguma tempu samazināšanos pēc samazināšanas uz pusi, pēc 2024. gada samazināšanas uz pusi potenciālais pieauguma temps varētu būt aptuveni 155,79 %, kas potenciāli varētu palielināt Bitcoin cenu līdz aptuveni 111 807 ASV dolāriem pusotra gada vai gada laikā. Tomēr ir būtiski uzsvērt, ka šādas prognozes ir spekulatīvas un tām nevajadzētu kalpot par vienīgo pamatu ieguldījumu lēmumu pieņemšanai.

Kalnraču izdzīvošana: Šifrēšanas ainavas pārvarēšana: kalnraču kalnraču izdzīvošana: kalnraču pārvarēšana

Bitcoin kalnračiem 2024. gada samazinājums uz pusi rada būtiskus izaicinājumus. Ņemot vērā atlīdzības samazinājumu uz pusi, kalnračiem, kas izmanto novecojušu aprīkojumu un saskaras ar pārmērīgi augstām elektroenerģijas izmaksām, ir nedrošs stāvoklis. Atsevišķos reģionos, piemēram, Itālijā, viena Bitcoin ieguves izmaksas var sacensties ar luksusa sporta automašīnu izmaksām, sasniedzot līdz pat 208 560 ASV dolāriem.

Līdz 2024. gadam, kad tiks samazināts uz pusi, ir gatavi mainīt ieguves ainavu, atgādinot “Bada spēlēm” līdzīgu arēnu ar augstām likmēm, kurā uzplauks tikai visefektīvākie ieguvēji ar piekļuvi pieejamai elektroenerģijai par pieņemamu cenu. Tas liecina par kriptotehnoloģiju ekosistēmas mainīgo dinamiku, kur stratēģiskā meistarība un izturība nosaka panākumus šajā nežēlīgās konkurences arēnā.

Būtībā 2024. gada Bitcoin pārdalīšana solās būt seismisks notikums, kas vēstīs par būtiskām pārmaiņām kalnrūpniecības operācijās un, iespējams, katalizēs būtiskas cenu svārstības. Šī ekonomikas teorijas un tehnoloģiju inovāciju konverģence ietver kriptogrāfijas telpas pievilcību. Neatkarīgi no tā, vai aktīvi nodarbojaties ar ieguvi, turat vai vienkārši vērojat no malas, piesprādzējieties – šī nodaļa noteikti ieies vēsturē!

Iesācējs

Iesācēja ceļvedis par kriptovalūtām

Starpposma

Rokasgrāmata iesācējiem par blokķēdēm un kriptovalūtām

Eksperts

kriptovalūtā News ekspertiem